|



In de praktische eendaagse ALO-cursus nemen de docenten van OSG de basisprincipes van het afnemen van de anamnese en het uitvoeren van het lichamelijk onderzoek nauwgezet met u door. De praktijkervaringen geven de docenten aan u door, zodat u zelf aan de slag kunt gaan.
Er wordt tijdens de ALO-cursus uitgebreid aandacht besteed aan het afnemen van anamnese en het uitvoeren van lichamelijk onderzoek. Er is volop aandacht voor de praktijk. Door middel van het afnemen van een anamnese (kernvragen voor verschillende aandoeningen), het uitvoeren van lichamelijk onderzoek en aanvullend onderzoek leert u pathologie te herkennen.
In de praktische ALO-cursus nemen we zowel de theoretische als praktische basisprincipes van het afnemen van anamnese en lichamelijk onderzoek met u door. De cursus wordt gegeven door mensen uit de praktijk. Het voordeel hiervan is dat u handige tips en adviezen meekrijgt om zelf aan de slag te kunnen.
Tijdens de cursus wordt zoveel mogelijk gestreefd om de aangeleerde vaardigheden toe te kunnen passen op de werkplek van de deelnemer.
Door middel van het afnemen van een anamnese leert u pathologie te herkennen. Er wordt uitgebreid geoefend in het lichamelijk onderzoek van hart, longen en abdomen en het oriënterend neurologisch onderzoek. De dag wordt afgesloten met een sessie “klinisch redeneren” waar de inhoud van de hele dag aan bod komt in casuïstiekvorm.
Er wordt zowel geoefend op modellen als op medecursisten.
Leerdoelen
Doelgroep