MENU
Advertentie
Advertentie
tijdsduur
Dag
organisatie
Euregionaal Congresburo
kosten
basistarief
€ 356,95
extra prijsinformatie
informatie
gebied:
GGZ/Psychiatrie
categorie(ën):
GGZ & psychiatrie
onderwerp(en):
Vermoeidheid/slaapproblemen
ICPC:
P, Z
sponsoring
Deze nascholing wordt niet gesponsord.
accreditatie
accreditatie
5
punten
locatie
Jaarbeurs Utrecht
Jaarbeursplein
3521 AL Utrecht
☎ +3130 2955 911
overig
08
Mei
2019
Jaarlijks Congres - Slaapproblemen bij jonge kinderen
Deze bijeenkomst is reeds geweest
Wilt u toekomstige nascholingen vinden:
Op het gebied van:
'GGZ & psychiatrie'
Van aanbieder:
Euregionaal Congresburo
In de omgeving:
Utrecht

Het congres is bedoeld voor alle professionals die met jonge kinderen en hun ouders werken. Het congres, dat plaatsvindt in de Jaarbeurs te Utrecht, bestaat uit twee plenaire lezingen en zes verschillende deelsessies.

De laatste jaren kampen steeds meer jonge kinderen met in- en doorslaapproblemen. Problemen die veel invloed hebben op zowel het kind als de ouders.Slecht slapen is niet goed voor de ontwikkeling van het kind, maar is evenmin bevorderlijk voor de ouder-kindrelatie. Ouders lijken soms wel continue met een jetlag te leven. Net als hun kind slapen ze slecht en toch moeten ze de volgende dag gewoon weer verder. Hierdoor kunnen ze weinig hebben en nauwelijks meer sensitief op hun kind reageren. De strijd en de problemen die in het gezin kunnen zeer hardnekkig en moeilijk te beïnvloeden zijn.

Voor zorgprofessionals betekent dit dat ze goed moeten weten wanneer er sprake is van een normale ontwikkeling en wanneer het gaat om aangeleerd gedrag of pathologie. Welke eerste hulp kunnen ze bieden aan ouders van baby’s, peuters en kleuters die worstelen met in- en doorslapen? Wanneer moeten ze doorverwijzen naar specialisten? Hoe kunnen ze ouders, die zelf al zo moe zijn, op een goede manier begeleiden? Wat is daarvoor nodig?

Tijdens het congres komen allerlei aspecten aan bod van slaap- en slaapproblemen op de baby, peuter- en kleuterleeftijd.

Leerdoelen

  • De ontwikkeling van normale slaap bij kinderen tussen de 0 en 7 jaar.
  • Somatische oorzaken voor het veelvuldig wakker worden.
  • De stand van de wetenschap omtrent co-sleeping en breastsleeping.
  • Slaapbehandeling als aanpak bij slapeloosheid.
  • IMH en gedragstherapie bij slaapproblemen.
  • Fysiologie van het stresssysteem en de invloed op slaap.
  • Sensitieve aanpak bijslaapproblemen en advisering op maat.
  • Uitgangspunten van de DC)-5 incl. slaapstoornissen.
  • De rol van slaapproblemen bij kinderpsychiatrische stoornissen.
  • De aanpak van Pavor Nocturnus (nachtangsten).
Hebt u suggesties voor het verbeteren van deze pagina of algemene op- of aanmerkingen met betrekking tot onze website? Laat het ons hier weten!