MENU
Advertentie
Advertentie
tijdsduur
Dag
organisatie
Euregionaal Congresburo
kosten
basistarief
€ 356,95
extra prijsinformatie
informatie
gebied:
GGZ/Psychiatrie
categorie(ën):
GGZ & psychiatrie, Psychologie/-therapie, Communicatietechniek
ICPC:
P, Z
sponsoring
Deze nascholing wordt niet gesponsord.
accreditatie
accreditatie
5
punten
locatie
Jaarbeurs Utrecht
Jaarbeursplein
3521 AL Utrecht
☎ +3130 2955 911
overig
13
Jun
2019
Congres Conflictscheidingen - 2e editie
Deze bijeenkomst is reeds geweest
Wilt u toekomstige nascholingen vinden:
Op het gebied van:
'GGZ & psychiatrie', 'Psychologie/-therapie' of 'Communicatietechniek'
Van aanbieder:
Euregionaal Congresburo
In de omgeving:
Utrecht

Het congres over conflictscheidingen staat dit keer in het teken van werken met ex-partners en hun kinderen.

Een scheiding is een pijnlijke aangelegenheid voor alle betrokkenen. Soms wordt een scheiding als een eindpunt van de vorige relatie gezien en als de start van iets nieuws. Maar wanneer er kinderen in het spel zijn, dan is de werkelijkheid anders. Je moet dan op de één of andere manier toch met elkaar de afstemming kunnen zoeken over die dingen die de kinderen aangaan. Dat is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. In het belang van kinderen én ex-partners is het daarom belangrijk dat je als hulpverlener middelen in handen hebt om ex- partners te ondersteunen om in onderlinge afstemming hun ouderschap voort te zetten na de scheiding.

Maar welke instrumenten heb je dan precies nodig? Hoe voorkom je een gevoel van machteloosheid of handelingsverlegenheid? Met welke juridische aspecten moet je rekening houden? Hoe coach je ex-koppels waarvan één van de partners een borderline persoonlijkheidsstoornis heeft? Of autisme? Hoe kun je technieken uit family mediation inzetten om tot een gedragen ouderschapsplan te komen? Hoe analyseer je een escalerende scheidingssituatie en hoe kun je daarin interveniëren?

Deze en andere, soortgelijke vragen staan centraal in de bijdragen van de experts uit wetenschap en praktijk die op dit congres spreken.

Leerdoelen:

  • Het veelvoudige verlies van kinderen als gevolg van een (v)echtscheiding
  • Handreikingen voor verwerking en hoe ouders te helpen het vechten te staken
  • Welke kennis en instrumenten hulpverleners nodig hebben om te reageren op de problematiek van complexe scheidingen
  • Het voorkomen van eigen handelingsverlegenheid
  • Juridische aspecten in het bieden van hulp aan kinderen tijdens en na conflictscheidingen
  • Begeleiden vanex-partner relaties met mensen met BPS
  • Begeleiden van ex-partner relaties met iemand met autisme
  • Family mediation,het psychologische deel van de vechtscheiding en het ouderschapsplan
  • Praktische en doelgerichte hulpmiddelen bij de analyse van en interventie in een escalerend echtscheidingsconflict
Hebt u suggesties voor het verbeteren van deze pagina of algemene op- of aanmerkingen met betrekking tot onze website? Laat het ons hier weten!